نسخه چاپي  ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:
مجتمع های ارتقای مهارت مجهز در منطقه آزاد ارس برای پویایی اقتصاد و اشتغال زایی راه اندازی می شود

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در مراسم انعقاد تفاهم نامه با مدیر عامل منطقه آزاد ارس با تأکید بر اهمیت مهارت گفت: مجتمع های ارتقای مهارت مجهز در منطقه آزاد ارس برای پویایی اقتصاد و اشتغال زایی راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، در دومین روز از سفر به استان آذربایجان شرقی، با محسن نریمان، مدیر عامل منطقه آزاد ارس دیدار و تفاهم نامه همکاری آموزشی مشترکی را امضا کرد.

بنا براین گزارش، هاشمی، با گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، گفت: منطقه آزاد ارس به علت هم مرز بودن با کشورهای همسایه و درک درست از روابط بین الملل، در بحرانی ترین شرایط کشور توانسته پیشتاز مدیریت باشد و شاخص های نمودار این منطقه را سبز نگه دارد.

وی تصریح کرد: عملکرد خوب منطقه نشان دهنده این است که در سخت ترین شرایط هم می توان با تدبیر از بحران خارج شد.

مهارت مدیریت در منطقه آزاد ارس می تواند  الگوی مثبتی برای سایر مناطق آزاد کشور باشد

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اهمیت مهارت گفت: فردی که دارای «گواهی نامه مهارت» باشد می‌تواند در هر نقطه از جهان مشغول به کار شود و افزود: بر اساس آمار و عملکرد، شاخص های اقتصادی ارس در سال ۹۸ مثبت بودند و مناطق آزاد کشور می توانند از مهارت مدیریت ارس الگوبرداری کنند.

هاشمی ادامه داد: مثبت بودن شاخص های اقتصادی ارس در شرایط تحریم های شدید اقتصادی و بحران کرونا، بیانگر جاری بودن تفکر توانمند و ماهر بوده و زمینه ساز همکاری مشترک است.

وی گفت: آموزش مهارت در ارس باید فراتر از صنعت باشد و ضرورت دارد راهبرد اساسی برای تکمیل زنجیره تولید و نقش آفرینی بانوان و اشتغال خانگی را در منطقه تدوین و اجرا کنیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با اشاره به راه اندازی یکی از مجهزترین مجتمع های ارتقای مهارت در منطقه آزاد ارس، گفت: راه اندازی مجتمع آموزش مهارت در ارس اقدامی ماندگار برای پویایی بیش از پیش اقتصاد و اشتغالزایی خواهد بود.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس:

با آغاز دوره های آموزش مهارتی، در کمترین زمان ممکن، بهره وری را در منطقه آزاد ارس افزایش می دهیم

محسن نریمان، مدیر عامل منطقه آزاد ارس نیز در این نشست با تأکید بر آموزش مهارت گفت: امیدواریم با همکاری مشترک با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، نیاز های آموزشی در بخش های مختلف را رفع کرده و با آغاز دوره های آموزش مهارتی، در کمترین زمان ممکن، بهره وری را افزایش دهیم.

نریمان با اشاره به شرایط سخت کشور گفت: با وجود تحریم و مشکلات اقتصادی سال گذشته منطقه آزاد ارس نزدیک ۹۹۵ میلیون دلار جذب سرمایه داشته است و در این مدت ۲۴۶ واحد تولیدی نیز فعالیت داشته اند.

وی افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا، واحدهای مستقر در منطقه آزاد ارس سه هزار نفر را جذب کردند و تعداد افراد فعال در منطقه به ۱۶ هزار نفر رسید.

تفاهم نامه همکاری آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و منطقه آزاد ارس امضاء شد

در ادامه علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و محسن نریمان، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ارس، تفاهم نامه همکاری آموزشی امضا کردند.

این تفاهم نامه با هدف بسترسازی برای رشد اقتصادی هرچه بیشتر در منطقه آزاد ارس از طریق تربیت نیروی انسانی ماهر، ایجاد بستر برای اشتغال مولد و پایدار نیروی انسانی، تربیت نیروی انسانی ماهر مورد نیار بخشهای صنعت، کشاورزی مدرن، خدمات و فرهنگ و هنر و ارتقای دانش و مهارت های شاغلین بخش های مختلف منطقه آزاد ارس منعقد شد.

برگزاری همایش های مرتبط با مهارت آموزی، اجرای دوره های مهارت آموزی، کمک به بنگاه های اقتصادی فعال در منطقه آزاد ارس برای شناسایی و جذب نیروی کار ماهر متعهد و توانمند، ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه ای نیروهای کار شاغل در منطقه، توسعه سطح همکاری دو جانبه به منظور ارائه آموزش های مورد نیاز برای تربیت افراد ماهر و افزایش مهارت های شاغلین در واحدهای صنعتی، کشاورزی، خدماتی و تولیدی حوزه منطقه آزاد ارس از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

بر اساس این گزارش هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با هدف حضور در شورای مهارت استان،  افتتاح پروژه های استانی، انعقاد تفاهم  نامه همکاری آموزشی، بازدید از صنایع،  مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای، یازدهم و دوازدهم خرداد ماه به استان آذربایجان شرقی  سفر کرد.

بر اساس این گزارش هاشمی تا کنون به استان­های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، البرز،کرمانشاه، خوزستان، قم، قزوین و مرکزی سفر کرده است و استان آذربایجان شرقی سیزدهمین سفر استانی وی است.

 

 

 


تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ٠٩:٠٣ | تعداد نمایش خبر : 297
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: