نسخه چاپي  ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:
با مهارت و ارزش زایی آن در جامعه، حق انتخاب را برای افراد افزایش دهیم

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در مراسم معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی تأکید کرد: با مهارت و ارزش زایی آن در جامعه حق انتخاب را برای افراد افزایش دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با حضور هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان، مراسم معارفه رضا اختیار وکالتی مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی و تقدیر از یعقوب نماینده، مدیرکل سابق استان، امروز یکشنبه 11 خرداد ماه سال جاری برگزار شد.

بنا براین گزارش، معاون وزیر در این مراسم با قدردانی از خدمات یعقوب نماینده، مدیرکل سابق استان، گفت: ایشان در طول چهار سال تصدی پست مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی، با نگاه مدیریتی خود آثار ماندگاری را برجا گذاشته که حاصل کار جمعی و مهارت محوری بوده است.

وی افزود: اصل در کارهای مدیریتی باید بر تکریم انسان‌های فرهیخته و دانا باشد، تا با به کارگیری خرد جمعی و سرمایه‌های انسانی، بتوان به درستی مدیریت کرد.

هاشمی ابراز امیدواری کرد: مدیر کل جدید آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در امتداد این فعالیت ها، بتواند در جایگاه جدید خود به خوبی فعالیت کند.

ارزش مهارت و فضیلت کار را ارتقا دهیم

معاون وزیر کار با تاکید بر ارتقای نوع نگاه‌ها  به مهارت در جامعه گفت: در حال حاضر ارزش ها تغییر پیدا کرده و مشکل فرهنگ داریم از این رو باید ارزش مهارت و فضیلت کار را ارتقا دهیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تصریح کرد: مردم آذربایجان شرقی اهل فکر و خلاقیت هستند و می‌توانند با به کار انداختن یک جریان قوی در راستای نهادینه کردن فرهنگ مهارت گام مهمی بردارند.

هاشمی بیان کرد: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای باید کانون نخبگان باشند و حق انتخاب را برای افراد با مهارت و ارزش زایی برای آن در جامعه افزایش دهیم تا خانواده‌ها  به سمت مهارت روی آورند.

رضا اختیار وکالتی نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از وضعیت آموزش فنی و حرفه‌ای در استان، گفت: ۲۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در استان با ۴۹۲ نفر از کارکنان و ۲۸۴ مربی فعال هستند.

وی افزود: ۶۷۲ کارگاه آموزشی فنی و حرفه‌ای در استان وجود دارد که ۴۵۶ کارگاه در داخل مراکز و ۲۱۹ کارگاه نیز در خارج از مراکز آموزشی هستند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی، در خصوص وضعیت آموزشگاه‌های آزاد تحت نظارت فنی و حرفه‌ای استان، اظهار کرد: در سال گذشته، ۵۱۶ آموزشگاه آزاد در استان فعال بوده و به ۴۸ هزار و ۷۰۰ نفر آموزش داده شده است.

وی با اشاره به آموزش‌ها و آزمون‌های استخدامی آنلاین فنی و حرفه‌ای در سال جاری، اظهار کرد: اقداماتی چون فعالیت آموزشگاه‌های خَیر،  استقرار مراکز رشد با همکاری پارک علم و فناوری در مرند و میانه، استفاده از انرژی خورشیدی برای مصرف و آموزش، واگذاری مکان‌های بلااستفاده به شرکت‌های دانش بنیان و تشکیل اتاق فکر آموزش در صنایع و آموزشگاه‌های آزاد از جمله اقدامات اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوده است.

بر اساس این گزارش، رضا اختیار وکالتی، با مدرک دکترای فیزیک، پیش از این مسئولیت معاونت آموزش، پژوهش و برنامه ریزی این اداره کل را برعهده داشت.

بنا براین گزارش،یعقوب نماینده، مدیر کل سابق آموزش فنی و حرفه ای استان در حال حاضر به عنوان مدیرکل دفتر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور منصوب شده است.

بر اساس این گزارش، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با هدف حضور در شورای مهارت استان،  افتتاح پروژه های استانی، انعقاد تفاهم  نامه همکاری آموزشی، بازدید از صنایع،  مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای،  به استان آذربایجان شرقی  سفر کرد.

این گزارش می افزاید: هاشمی تا کنون به استان­های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، البرز،کرمانشاه، خوزستان، قم ، قزوین و مرکزی سفر کرده است و استان آذربایجان شرقی مقصد سیزدهمین سفر استانی وی است.

 

 


تاریخ درج خبر : يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٥:٣٥ | تعداد نمایش خبر : 342
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: